17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    اصول مبانی وفاق و وحدت ملی

گروه : اجتماعی | ارسالی از : کردستان وبسه شنبه 8 دی 1394 | بازدید ها : 1105 | کد مطلب : 3283
Post Image

امام خمینی(ره) بعد از تحقق نظام جمهوری اسلامی نیز نسبت به وحدت کلمه اصرار داشتند و تذکر همیشگی ایشان وحدت کلمه بود؛لذا ثمرات این وحدت بین اقشار مختلف مردم و مسؤولان، باعث شد تا نظام جمهوری اسلامی در برابر همه مشکلات و سختی ها ایستادگی کند و نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند.

به نقل از وبلاگ توپ آغاج نیوز:

از شاخصه ها و ویژگی های برجسته در مکتب حضرت امام(ره) مسأله وحدت است به طوری که ایشان در سخنان و رهنمودهای خود بارها و بارها به این مهم تأکید داشتند و ازجمله استراتژی های مهم در برابر دشمنان را وحدت کلمه می دانستند. از آغاز مبارزه تا پیروزی انقلاب اسلامی، امام(ره) به مسأله وحدت پافشاری داشتند، ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی می فرمایند: «رمز پیروزی شما، ایمان و وحدت کلمه بود.» بعد از تحقق نظام جمهوری اسلامی نیز در همه مشکلات، بردن ها و توطئه ها، باز ایشان نسبت به وحدت کلمه اصرار داشتند و تذکر همیشگی ایشان وحدت کلمه بود و ثمرات این وحدت بین اقشار مختلف مردم و مسؤولان، باعث شد تا نظام جمهوری اسلامی در برابر همه مشکلات و سختی ها ایستادگی کند و نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند.

امام خامنه ای نیز فرمودند: «همدلی و همزبانی که ما امسال و اول سال بر آن تأکید کردیم و مکرر بعد از آن تکرار کردیم، بر همین مبنا استوار است؛ در داخل کشور خواهران و برادران از اقوام مختلف، از مذاهب گوناگون در کنار هم ید واحده تشکیل دهند. همچنانی که بحمدالله تا امروز بوده است. نگذارند دشمن نفوذ کند در قلمرو دنیای اسلام. برادران سنی و شیعه در کنار هم بدانند که دشمنی دارد اصل موجودیت اسلام را تهدید می کند. این یکی از خطوط اساسی است.»

البته فتنه گران و برخی حامیان فتنه 88 بدون عذرخواهی از مردم بابت خیانت و جنایتشان در این فتنه، این روزها سخن از وحدت ملی می گویند!!! که با آنچه مردم و رهبری می گویند از اساس متفاوت است. طرح مباحثی چون آشتی ملی و وحدت ملی از سوی برخی جریان های خاص برای حمایت از فتنه گران است. طرح آشتی ملی یا وحدت ملی تنها در صورتی کاربرد دارد که یک کشور با اختلاف ملی مواجه باشد، در کشور ما، همه مردم با یکدیگر متحد هستند و حول محور ولایت فقیه عمل می کنند.

کسانی که در سال 88 علیه نظام اسلامی کودتا کردند؛ از دایره خودی ها خارج هستند و به هیچ عنوان مورد پذیرش ملت ایران قرار نخواهند گرفت چراکه علیه منافع ملی و اصل نظام کودتا کردند. اگر قرار بود، مردم ایران با فتنه گران و براندازان وحدت کنند، از ابتدا برای پیروزی انقلاب اسلامی  اقدام نمی کردند و برای حفظ انقلاب جوانان خود را به جبهه نمی فرستادند. برای پیروزی انقلاب اسلامی، خون های پاکی ریخته شده است که دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی، فتنه 88 را رقم زد و برخی نیز در زمین دشمن برای براندازی جمهوری اسلامی ایران ورود کردند. کسانی که به دنبال ایجاد دولت وحدت ملی هستند از فعالان فتنه 88 بودند، به دنبال بازگشت آرام به عرصه سیاسی نظام هستند اما در نزد مردم جایگاهی ندارند.

دشمن شناسی و دشمن ستیزی: امام خمینی(ره) علاوه بر تشویق ملت و دولت به تحکیم وحدت در مقابل بیگانگان و دشمنان نظام، به ریشه ها و عوامل ایجاد تفرقه و جدایی در میان ملت اشاره می کردند. ایشان دشمن شناسی و شناخت بیگانگان را به عنوان عامل اصلی تفرقه بین مردم مسلمان ایران و توجه به تلاش قدرتهای بزرگ برای تأمین استعماری خود را موجب تحقق وحدت ملی برمی شمردند.

مقابله با منفعت جویی های قدرت های بزرگ در کشورهای اسلامی: امام خمینی(ره) معتقد بودند که وحدت درونی در جامعه اسلامی ایران با تحقق وحدت بیرونی بین ممالک اسلامی ارتباط و تداوم دارد. ایشان می فرمودند: من خوشبختم که جمهوری اسلامی بعضی فرصت ها را به ما و ملت ما نصیب می کند و از آن فرصت ها، ملاقات با قشرهای مختلف و مذاهب مخلف و دین های مختلف است و ما همه در تحت لوای آن مجتمع هستیم. ایران مال همه است و توحید مذهب همه است، مبدأ و معاد ایده همه است و ما این مشترکات را داریم، ملت واحده هستیم و لازم است که در مسائل ایران همه در صحنه باشیم. همه با هم ید واحده باشیم.... با هم تشریک مساعی کنیم، در این که یک راه پیدا کنیم برای جلوگیری از ستم در تمام قشرهای انسان های دنیا.ممانعت از نفوذ بیگانگان در امور داخلی کشور: امام خمینی(ره) کارکرد وحدت کلمه بین مردم را همبستگی برای مقاله با دشمنان و شکست ابرقدرتها می دانستند. ایشان می فرمایند «هیچ قدرتی نمی تواند بر یک ملتی که همراه هم هستند و با هم هستند، هیچ قدرتی  نمی تواند با او مقابله کند.»

* اصول مبانی وفاق و وحدت ملی

1. ولایت فقیه؛ 2. آزادی و استقلال (استقلال مکتب، مذهب، فکر، روش، استقلال اجتماعی، فرهنگی و سیاسی)؛ 3. مبارزه با ظلم و ستم (ستیز با ستمگران و حمایت از مستضعفان)؛ 4. تکیه بر مردم (اصلی که بر اساس آن حضرت امام مردم را صاحب اختیار و ولی نعمت این انقلاب می دانستند)؛ 5. دفاع از نظام جمهوری اسلامی (اصل امنیت و اقتدار ملی، اصلی که امام از آن به نام ودیعه الهی یاد فرمود)؛ 6. وفاق و وحدت ملی (وحدت اقشار، گروهها و جناحها) برای نیل به امنیت و اقتدار ملی و سربلندی در صحنه بین الملل؛ غفلت از تک تک مبانی  فوق، کاستیهایی را به دنبال خواهد داشت و هر یک از این اصول به لحاظ جایگاه ویژه ای که دارند، تکامل و پیشرفت همه جانبه نظام را رقم خواهند زد.

یادداشت از:حکیمی فر

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان