17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    جاهلان مدرن واسلام رحمانی

گروه : مذهبی | ارسالی از : کردستان وبیکشنبه 29 آذر 1394 | بازدید ها : 742 | کد مطلب : 3262
Post Image

استکبار جهانی و دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) با تمام نقشه هایشان که یکی از آنها گسیل تکفیریها برای به حاشیه راندن اسلام حقیقی و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است؛ راه به جای نبرده و اسلام در حال گسترش است.

به نقل از وبلاگ رهپویان قرآن:

 

بنا بر عقیده ی شیعه، حضرت صاحب الامر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اکنون زنده هستند و حجت بر زمین می باشند. در این میان استکبار جهانی با انواع ترفندها و تبلیغات سعی در تخریب  چهره ی این ذخیره ی الهی دارند. آنها می دانند که تبلیغ از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) یعنی تبلیغ اسلام ومسلمانی، بنا براین با تمام توان با انواع و اقسام تبلیغات به میدان آمده تا دین اسلام را با برچسبهایی دروغین به حاشیه برانند، ولی به فضل خدا تمام نقشه های دشمنان اسلام راه به جایی نبرده و دین اسلام روز به روز در حال گسترش است و روزی بدست امام زمان (عجل الله تعالی علیه) این دین آسمانی بر جهان حاکم می شود.
 

حاکمیت دین حق
قرآن درباره ی حاکم شدن دین حق (اسلام) در جهان می فرماید: «هوَ الَّذِى أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى‏ وَ دِینِ الْحَقّ‏ لِیُظْهِرَهُ عَلىَ الدِّینِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُون؛[توبه/33]او كسى است كه پیامبر خود را براى هدایت مردم فرستاد، با دینى درست و بر حق، تا او را بر همه دینها پیروز گرداند، هر چند مشركان را خوش نیاید». [1]تفسیر نمونه در تفسیر این آیه می نویسد: منظور از هدایت (رسوله بالهدی) در این آیه، دلائل روشن و براهین آشكارى است كه در آئین اسلام وجود دارد و منظور از دین حق همین آئینى است كه اصولش حق و فروعش نیز حق و بالآخره تاریخ و مدارك و اسناد و نتیجه و برداشت آن نیز حق است و بدون شك آئینى كه هم محتواى آن حق باشد و هم دلائل و مدارك و تاریخ آن روشن، باید سرانجام بر همه آئینها پیروز گردد. [2]

تعصب مساوی با کتمان حق
متاسفانه برخی از دانشمندان متعصب مسلمان مثل صاحب تفسیر المنار و ابن خلدون و احمد امین مصری، احادیث مربوط به ظهور صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را کتمان نموده یا با دیده ی تردید به آن نگریسته اند،  در حالی که آن احادیث متواترند. [3]این روزها هم فرقه ی ضاله ی وهابیت که با حمایت استعمار پیر انگلیس در سرزمین عربستان تاسیس شد؛ با مکتب اهل بیت (علیهم السلام) مخالف هستند و اگر گروههای تکفیری حمله ی اصلی خود را متوجه شیعیان ساخته اند؛ به سبب قتوای علمای وهابیست.

استکبار جهانی با تمسک به این گروههای متظاهر به دین، ولی بی محتوا و منفعت طلب، می خواهند که مکتب نجات بخش اهل بیت (علیهم السلام) را به حاشیه برانند، ولی خداوند همه ی نقشه های آنان را نقش بر آب می کند و روزی آن دخیره ی خود را برای حاکم نمودن اسلام، به زمین می فرستد.

دشمنان اهل بیت (علیهم السلام)، نادانان مدرن
آیه 33 توبه از گسترش دین حق و حاکمیت آن سخن می راند، هر چند مشرکان و دشمنان اسلام دوست نداشته باشند و مانع آن شوند. یکی از بحثهایی مهمی که آینده اسلام را امید بخش معرفی می کند؛ بحث ةهورمنجی شیعیان است، و دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) در پی تخریب این اعتقاد هستند.  هر کسی بر خلاف دین حق و اسلام گام بر دارد و معاند هم باشد، چون مخالف حق و فطرت انسانی اوست؛ راه به جایی نبرده وحتی به فرمایش امام سجاد (علیه السلام) نادان استد: «الحمدلله الذی جعل اعداءنا من الحمقاء؛[4]خدا را شکر که دشمنان ما را از نادانان قرار داد»
واضح است که دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) که تمام سعی خود را برای خاموش نمودن دین حق (که همان شیعه است) بکار می برند؛ فقط وهابیت تکفیری نیست و اربابان غربی اینها که طراح اصلی این نقشه های خطرناک هستند؛ از جمله دشمنان ایشانند. با این تفاوت که استکبار جهانی تلاش دارد که مانع از رشد اسلام شود چه شیعه و چه سنی، ولی وهابیت تکفیری، در ظاهر امر و به ادعای خودشان منادی اسلام هستند (اسلام خوارج و اسلام خشن)
 
این نادانی مدرن که همان جاهلیت دوم است؛ درقرآن به آن اشاره شده است. در ابتدای آیه 33 احزاب، نسبت به زنان رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِیَّةِ الْأُولى‏؛[احزاب/33]و همانند خود آرایى (دوران) جاهلیت نخستین، (بازیورها) خود نمایى نكنید» [5]

بدون شك این یك حكم عام است، و تكیه آیات بر زنان پیامبر (صلی الله علیه و آله) به عنوان تاكید بیشتر است، درست مثل اینكه به شخص دانشمندى بگوئیم تو كه دانشمندى دروغ مگو، مفهومش این نیست كه دروغ گفتن براى دیگران مجاز است، بلكه‏ منظور این است كه یك مرد عالم باید به صورت مؤكدتر و جدى‏ترى از این كار پرهیز كند.  به هر حال این تعبیر نشان مى‏دهد كه جاهلیت دیگرى همچون جاهلیت عرب در پیش است كه ما امروز در عصر خود آثار این پیشگویى قرآن در دنیاى متمدن مادى را مى‏بینیم. [6]

واضح است که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، با تشویق به مادیگری و زندگیهای غیر الهی و جنگ افروزی  و کشت و کشتار در دنیا (تکفیریها به نیابت از او می کشند) جاهلیت مدرن را به تصویر کشیده اند و با همه ی نقشه ها و برنامه های به ظاهر دقیق برای کمرنگ نمودن اسلام که دین حق است؛ تیرشان به سنگ می خورد. مکتب اسلام هر روز بیشتر از دیروز در حال گسترش است و انشاءالله روزی می رسد که مصلح و منجی جهان، حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برای گسترش دین حق قیام می کند.

نتیجه گیری
دین اسلام با ظهور پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) رو به گسترش نهاد و توانست در سرزمین جزیرة العرب حاکم شود و روزی می رسد که این دین کامل و نجات بخش ، با ظهور امام مهدی (علیه السلام) در سراسر  جهان حاکم می شود.استکبار جهانی و دشمنان  اسلام  و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) با تمام نقشه هایشان که یکی از آنها گسیل تکفیریها برای به حاشیه راندن اسلام حقیقی و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است؛ راه به جای نبرده و اسلام در حال گسترش است.

پی نوشتها
[1] ترجمه آیتی، ص192
[2] تفسیر نمونه، ج‏،7، ص  370   
[3] همان، ص374
[4] الانتصار، سید مرتضی، ج2، ص26
[5] ترجمه رضایی، ص421
[6] تفسیر نمونه ، ج‏17 ،  ص 291   
برای مطالعه بیشتر در مورد آیه 33 توبه، ر. ک: تفسیر نمونه، ج7، ص369 تا ص390
و برای مطالعه بیشتر در مورد امام مهدی (علیه السلام)، ر. ک: کتاب فروغ حق، رحیم کارگر، چاپ دوم 1388، بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

 

 

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان