17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    داعش به ظاهر مسلمان، در خدمت شیاطین

گروه : مذهبی | ارسالی از : کردستان وبشنبه 28 آذر 1394 | بازدید ها : 749 | کد مطلب : 3260
Post Image

پدیده خشونت و افراطی گری که در منطقه ی خاورمیانه هر روز شعله ور تر می شود و متاسفانه به اسم اسلام و ا توسط عده ای به ظاهر مسلمان انجام می شود؛ با حمایت استکبار جهانی و غفلت و بی بصیرتی برخی از دولتهای مسلمان پدید آمد.

به نقل از وبلاگ رهپویان قرآن:

خدای بزرگ در قرآن می فرماید: «وَ لا تَقْعُدُوا بِكُلِّ صِراطٍ تُوعِدُونَ وَ تَصُدُّونَ عَنْ‏ سَبیلِ‏ اللَّهِ‏ مَنْ آمَنَ بِهِ وَ تَبْغُونَها عِوَجا؛[اعراف/86]و بر سر هر راهى منشینید كه كسانى را كه به خدا ایمان آورده‏اند [به مصادره اموال، شكنجه و باج خواهى‏] بترسانید، و از راه خدا بازدارید، و بخواهید آن را [با وسوسه و اغواگرى‏] كج نشان دهید». [1]گروههای تکفیری مانند داعش و امثال داعش، با رعب و وحشتی که در بین مسلمین و اهل ایمان ایجاد نموده اند، مسلمین را ازراه ایمان حقیقی باز می دارند و حتی مردمان غیر مسلمان را ( با انجام جنایاتشان به اسم اسلام)، از گرایش به اسلام دور می کنند، زیرا اینان می خواهند دیگر مسلمین جهان هم به طریقه ایشان باشند و مثل اینان عقیده داشته باشند. این همان وارونه قرار دادن راه خدا است، ولی این گروههای کوردل و متعصب این را نمی فهمند.

لازم به ذکر است که اندیشه تکفیر و افراطی گری، ریشه در تاریخ دارد و بعد از ابن تیمیه که عقاید خشک و متعصبی داشت؛ در قرن دوازده هجری قمری، شخصی به اسم محمد بن عبد الوهاب با تحریک استعمار پیر انگلیس، عقاید افراطی ابن تیمیه را ادامه داد و فجایع بی شماری را آفرید [2]فرقه ی وهابیت که عبد الوهاب آن را در سرزمین عربستان تاسیس نمود، امروز هم به حمایت از خشونت و افراطی گری داعش در عراق و سوریه و ... همت گمارده است و دلارهای نفتی خود را برای تجهیز و مسلح نمودن گروههای تکفیری اختصاص داده است.

داعش به ظاهر مسلمان، در خدمت شیاطین
گروههای تکفیری مثل داعش با تظاهر به اسلام و ظواهر اسلامی، توانسته اند عده ای از مسلمانان بی بصیرت را بفریبند، از سوی دیگر  این تکفیریها با دشمنان اسلام و مسلمین اظهار دوستی می کنند. «وَ إِذَا لَقُواْ الَّذِینَ ءَامَنُواْ قَالُواْ ءَامَنَّا وَ إِذَا خَلَوْاْ إِلىَ‏ شَیَاطِینِهِمْ قَالُواْ إِنَّا مَعَكُمْ إِنَّمَا نحَنُ مُسْتهَزِءُون؛[بقره/14]و چون به اهل ایمان برسند گویند: ما ایمان آوردیم؛ و وقتى با شیاطین خود خلوت كنند گویند: ما با شماییم، جز این نیست كه (مؤمنان را) مسخره مى‏كنیم‏».

کسانی که اینگونه  با نفاق خود بین اهل ایمان و شیاطین (دشمنان اسلام) رفت و آمد می کنند؛ بغیر از منافع بی ارزش خود به چیزی فکر نمی کنند. حمایت برخی دولتهای مسلمان از این گروهها، در راستای بدست آوردن قدرت و نفوذ بیشتر در منطقه است، در حالی که عزت و قدرت حقیقی تنها با  تکیه بر دات باری تعالی بدست می اید. «إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِیعاً؛[یونس/65]بی تردید همه ی عزت از آن خداست».
کسای که عزت و عظمت خود را از آمریکا و دول غربی (که دشمنیشان با اسلام و مسلمین محرز است) می خواهند؛ بدون شک نه تنها عظمتی بدست می آورند ؛ بلکه با ضربه زدن به خودشان و اسلام عزیز، خود را بیشتر در نزد انسانهای حقیقت جو و ملتهای مسلمان منزوی می کنند.
به طور مثال دولت ترکیه می خواست با دنبال روی از آمریکا و اجرای سیاستهای او که یکی از آنها حمایت از داعش بود، به عظمت گذشته و امپراتوری عثمانیش برسد که ناکام ماند.

پیشوای منافقان؛ منافع دنیاییست.
امام علی(علیه السلام) می فرماید: «أَنَا یَعْسُوبُ‏ الدِّینِ‏ وَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ وَ إِنَّ كَثْرَةَ الْمَالِ عَدُوٌّ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ یَعْسُوبُ الْمُنَافِقِینَ؛[3]من امیرالمومنین و پیشوای دین هستم، همانا زیادی ثروت، دشمن مومنان و پیشوای منافقان است». واضح است که دنیا طلبی و حب ثروت بد است و نکوهیده، ولی پول و ثروت اگر در جهت اهداف مسلمانی باشد خیلی هم خوب است.این گروههای خشونت طلب و افراطی که چهره ی اسلام را خدشه دار کرده اند؛ به فکر قدرت و ثروت و منافع دنیوی هستند، هر چند اسم اسلام را یدک می کشند. اینها مگر در راستای سیاست عربستان و ... حرکت نمی کنند؟ دولت عربستان سعودی هم که حسابش معلوم است. ای کاش پولهایی را که صرف حمایت از داعش می نماید تا قدرت و نفوذ او را تضمین کند، صرف حمایت از مبارزان فلسطینی می شد که با حداقل امکانات به مقابله با سربازان سرا پا مسلح متجاوز صهیونیستی می پردازند.

این تکفیریها با اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و در راس آنها علی (علیه السلام) دشمنی دارند، چون که مولا امیر المومنین با ارباب اصلیشان یعنی معاویه سر جنگ داشت. زیرا که معاویه (لعنت الله علیه) خودش اعلام کرد: من کاری به نماز و روزه شما ندارم فقط می خواهم حکومت و قدرت دست من باشد [4]اینها هم کاری به دین و دیانت ندارند و می خواهند مثل حمایت گران منطقه ایشان به یک قدرت دنیایی برسند، و به همین نت بود که برای خود خلیفه قرار دادند و مسلمین را با زور اسلحه به بیعت با این خلیفه  مجبور می کنند.


نتیجه گیری
خشونت و افراطی گری داعش و امثال داعش با وارونه قرار دادن اسلام و باز داشتن اهل ایمان و مسلمین از اسلام حقیقی، در جهت پیشبرد اهداف نامشروع خود گام بر می دارند. در این میان نقش برخی دولتهای مسلمان چشمگیر است، نقشی که با همکاری با سران استکبار جهانی و بی بصیرتی این دولتها گره خورده است.منافع دنیوی و دنیاطلبی باعث شده است که داعش اینگونه به مال و جان مسلمانان تعرض کند و نفت عراق و سوریه را بفروشد تا اهداف نامشروع خود را پی ببرد. اینان مثل معاویه به فکر نماز و روزه و دین خدا نیستند؛ بلکه به فکر حکومتند و دین و ظواهر دینی را دستمایه رسیدن به دنیا طلبی خودشان قرار داده اند.

پی نوشتها
[1] ترجمه انصاریان، ص161
[2] مراجعه کنید به کتاب خاطرات همفر، موسسه اسلامی ترجمه؛ نشر الماس، چاپ دهم1389
[3] التمحیص،ابن همام اسکافی، چاپ اول 1404ق  قم، ص48
[4] مختصر تاریخ العرب و التمدن الاسلامی، امیر علی، ص ۹۰

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان