17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    محصول آفت زده غرب گریبان پاریس را گرفت

گروه : سیاسی | ارسالی از : کردستان وبیکشنبه 24 آبان 1394 | بازدید ها : 896 | کد مطلب : 3197
Post Image

خطر تروریسم چندین سال است که با پایان عمر گروهی به تولد گروه دیگر منتهی می شود و نشان از این دارد که این جریان، همواره در تدارک موضع جدیدی است و در هر نقطه ای از کره زمین که باشد همان معنای کثیف خود را میدهد و معنی آن با مهاجرت به مناطق جغرافیای خاص تغییر نمی کند؛ لذااین غده سرطانی هر جا که باشد, بالاخره روزی دامن حامیانش را خواهد گرفت .

به نقل از وبلاگ زیر ذره بین:

وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ(سوره مبارکه آل عمران آیه۵۴ )

رهبر باتدبیر وآینده نگر انقلاب در چندین نوبت از سخنرانیهای حکیمانه خود  نسبت به گروهک های خودساخته دول غرب علیه اسلام روشنگری کردندایشان چندین بار به سردمداران غرب و حامیان تروریسم داعشی در منطقه اخطار دادند که این حمایت از تروریسم در منطقه درنهایت به خودتان بازخواهد گشت ودامن خودتان را نیز خواهد گرفت که بوضوح میبینیم که  اینچنین نیز شده میشود وخواهد شد.

گروه های تروریستی شب جمعه قلب فرانسه را مورد حملات نظامی قرار دادند، گروه هایی که روزی در خاورمیانه مشق جنگ می کردند حالاجهت سلاح های خود را به سمت اروپا گرفته اند؛ اروپایی هایی که  پس از مواضع حمایتی خود از تروریست ها و ائتلاف های دروغین عیله تروسیت ها ،حال  خود شاهد رویارویی با تروریست ها هستند.حوادث تروریستی پاریس در کنار دیگر حوادث تروریستی زنگ خطری برای کشورهای غربی بود تا حمایت از گروه های تروریستی را کنار بگذارند و از هشدارهای مقامات ارشد و عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران غافل نباشند.


وقوع حادثه تروریستی اخیری که در پاریس رخ داد باعث ایجاد سروصدای زیادی در غرب در خصوص تهدید ملموس داعش ونیروهای تکفیری گردید،گروگان‌گیری‌ها و کشتارها چندین‌باره در کشور فرانسه، به‌عنوان چند شوک قوی توسط عناصر تروریست داعشی به پیکره جامعه غرب وارد کرد؛اقدامات تروریستی پاریس در شرایط زمانی خاصی روی داده است. زمانی که گروههای تروریستی در معرض شکست های متعددی در صحنه میدانی سوریه و عراق قرار گرفته اند و ارتش سوریه خود را برای یک عملیات بزرگ و تاریخی یعنی ازاد سازی شهر استراتژیک حلب آماده می کند.این حوادث خونین در فرانسه به عنوان کشوری که در قلب اروپای سیاسی و امنیتی و اقتصادی قرار گرفته است، می تواند زلزله ای در سیاست های آتی این کشور و سایر کشورهای اروپایی درباره بسیاری از مسائل ایجاد کند.

 

محصول آفت زده غرب گریبان پاریس را گرفت

تحلیلگران غربی با فرض اینکه این عملیات ها به دست گروههای تروریستی همچون داعش و القاعده انجام شده است، آن را تاکیدی بر درستی راه غرب در مبارزه با تروریسم دانستند و تلاش کردند نوعی اجماع جهانی را برای هر اقدام آتی علیه تروریسم به ویژه در خاورمیانه برای دولتمردان خود کسب کنند.به نظر می‌رسد که فرانسه و غرب سعی دارد از این موضوع به عنوان فرصتی برای منافع خود استفاده کنند و با غلیان احساسات و هیجانات با کانالیزه کردن این موارد بر اساس منافع خود دگربار اصل و حقیقت واقعه را بپوشانند اما این موضوع نیز ناقض سرنوشت محتوم این نوع بازی‌های تروریستی نیست و با این اوصاف و با توجه به درس نگرفتن غرب از اخطارهایی که به آنان داده می‌شود، پیش‌بینی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه درنهایت مجبور خواهند بود که با هزینه زیاد آن‌ها را از بین ببرند، به وقوع خواهد پیوست. به هر روی این اقدامات تروریستی چه با هدف تقویت جایگاه جنگ طلبان و چه تنبیه آنان صورت گرفته باشد کمکی به مبارزه با تروریسم و ریشه کنی آن نخواهد کرد بلکه آتش کینه و نفرت مسلمانان و مسیحیان را نسبت به هم شعله ور تر خواهد نمود امری که تنها و تنها در خدمت به منافع صهیونیسم بین الملل بوده که خود را زخم خورده هر دو می داند.

تلنگر:

داعش که از افکار وهابی نشات گرفته است در حال گسترش نفوذ خود در کشورهای مختلف به ویژه کشورهای غربی است و این کشورها اقدام موثری برای مقابله با آن انجام نداده اند.حال بنيانگذاران اين گروه ها  آمده اند و اين جنايت های غیر انسانی را محکوم مي کنند؛ولی غافل از اینکه خودشان سالها این مار را در آستین پرورش می دادند نمیدانیم این اربابان یاغی و به ظاهر متمدن کی از خواب غفلت بيدار خواهند شد تا نظاره گرنتایج شوم اعمال  نطفه  نحس و نجس که اکنون دامن گير خودشان  هم شده است باشنددول غرب باید آگاه باشد که در صورت تداوم حمایت‌ها از تروریسم تکفیری باید منتظر اعلام حالت فوق‌العاده در نقاط دیگر قاره اروپا باشند.

اکنون که پدید آورندگان داعش، طعم تلخ تروریسم تکفیری را چشیده‌اند، بهتر است به طور واقعی به صحنه مبارزه با تروریسم پای نهاده و با قطع هرگونه حمایت و پشتیبانی از تروریست‌های تکفیری، زمینه را برای نابودی آنان فراهم آورند؛کشورهایی چون آمریکا و فرانسه باید بدانند ارسال سلاح برای گروه‌هایی که در حال مبارزه با دولت سوریه هستند لزوما به معنای عدم ارسال تجهیزات برای داعش یا جبهه‌ النصره نیست و همان سلاح‌های غربی به‌راحتی می‌تواند در اختیار این تروریست‌ها قرار گیرد تا علیه شهروندان همان کشورهای غربی به‌کار گرفته شود.داعش به آتشی تبدیل  شده که دامن همه حامیان غربی خود را فراخواهد گرفت و همه آنها را در آتش جنایات خود خواهد سوزاند.

انهم يكيدون كيدا. واكيد كيدا.(الطارق / 15 - 16.)

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

محمد رضا پاسخ دوشنبه 25 آبان 1394 | 12:44

0
3

«انسان‌ها با هم فرق ندارند»، «همه آفریده پروردگاری واحد هستند»، «جان انسان‌ها به یک اندازه ارزش دارد»، «نژاد، پوست و قومیت باعث برتری هیچ انسانی نمی‌شود.» کشته شدن ده‌ها انسان در بیروت خبر مهمی نیست و امری بسیار معمولی و روزمره است. اما به محض تکرار این حوادث حتی در مقیاسی کوچک‌تر در اروپا و آمریکا، ناگهان جان انسان‌ها بسیار ارزشمند می‌شود و موج رسانه‌ای ایجاد می‌کند.در هر دو حادثه (بیروت وپاریس)انسان‌هایی قربانی شدند که شاید اصلاً داعش و تروریست‌ها را نمی‌شناختند. این دو حادثه قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. اما نکته‌ای که در این مورد مهم است نوع مواجهه رسانه‌هاو شخصیت‌ها و صاحبان تریبون با این دو مسئله است. در موردحادثه بیروت بسیاری از هنرمندان و شخصیت‌ها، گویا حتی خبر انفجار نیز به آنها نرسیده بود و هیچ واکنشی نشان ندادند. رسانه‌های غربی‌هم به عنوان یک خبر ساده و تکراری! آن راپوشش دادند و از کنار آن گذشتند. اما به محض انفجار نخستین بمب در پاریس، وجدان غربی‌ها گویا تازه از خواب بیدار شد! و «فریاد ارزش جان انسان‌ها» را سر دادند و خواستار تشکیل «کمپین‌ها» و «گروه‌ها» برای محکوم کردن این حادثه تلخ شدند. به راستی مردم مظلوم بیروت چه تفاوتی با مردم غیرنظامی فرانسه دارند که این چنین متفاوت مورد قضاوت قرار می‌گیرند؟ آیا جان انسان شرقی از انسان غربی بی‌ارزش‌تر است؟

مرکز تحلیل سیاسی باصر پاسخ پنجشنبه 28 آبان 1394 | 11:53

0
1

با سلام
یادداشت تان در بخش ویژه مرکز تحلیل سیاسی باصر درج گردید .
http://www.baaser.ir/?p=4582
موفق باشید .
ما را از به روز رسانی خود آگاه فرمائید .

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان