17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    استراتژی نفوذ دشمن یک پدیده عمیق و چند بعدی است

گروه : سیاسی | ارسالی از : کردستان وبیکشنبه 17 آبان 1394 | بازدید ها : 895 | کد مطلب : 3189
Post Image

نفوذ یک پدیده عمیق و اساسی است که نباید به آن صرف یک مسئله سطحی نگریست، چراکه در پشت پرده آن یک برنامه ریزی مفصل از سوی آمریکایی ها در جریان است که انقلاب اسلامی را نشانه گرفته و لذا باید تدابیر لازم برای مقابله با آن اندیشیده شود.

به نقل از وبلاگ یاوران آفتاب:

استکبار جهانی در طول تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی از حربه های مختلفی برای دخالت و نفوذ استفاده در ایران اسلامی کرده است که در هربار از توطئه های شوم خود با استقامت ملت و هوشیاری  رهبری نقشه بر آب شده است.این بار نیز به گمان اینکه میتواند از برجام برای ورود به خطوط قرمز نظام استفاده کند، از ابتدای امر اقدام به شیطنت نموده است لیکن، سکاندار با درایت انقلاب با رهنمودهای حکیمانه وزمان شناسانه خود ، نسبت به این امر موضعگیری قاطعانه ای کرده و هشدارهای لازم را به مردم و مسئولین نظام داده است.

مطرح شدن مساله و تهدید "نفوذ دشمن" بارها در سخنرانی های عالمانه رهبر معظم انقلاب مطرح شده وجامعه را نسبت به  هوشیار بودن در این امر فراخوانده اند تا از این روزنه مورد گزش افعی استکبار قرار نگیرند؛ اما ماجرای نفوذ چیست واز کجا نشئت میگیرد که اینقدر در فرآیند برجام و در مقطع پسا برجام اهمیت یافته که اینروزها نقل محافل سیاسی,اجتماعی واقتصادی شده است؟

در ابتدای انقلاب ابرقدرت های پوشالی بسیار تلاش کردند تا انقلاب ایران را در نطفه خفه کنند اما به لطف هوشیاری ملت و روشنگریهای رهبری فرزانه ناکام ماندند.دشمنی آمریکای جنایتکار که محور همه شرارت ها نیز میباشد؛ با ملت ایران همیشه بوده است و اتفاق جدیدی نیست.بعد از انقلاب دولت آمریکا با وضع تحریم‌های به قول خودشان شکننده و خردکننده علیه ایران از سویی و حمایت قاطع از دولت‌ها و گروه‌های مخالف از سوی دیگر نشان داد که در دشمنی با ایران از هیچ چیزی فروگذار نیست.

استکبار طی سالهای قبل از انقلاب نیز در خیال نفوذ به جمهوری اسلامی بود و امروزه تلاش است تا در نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز کشور نفوذ پیدا کند و بتواند اداره کشور را مختل کرده و انقلاب رااز مسیر اصلی خود منحرف کند.کدخدایی دهکده جهانی به دنبال اين هست که با عملياتي کردن سياست هايي که در پيش گرفته، در ايران افراد وابسته اي را روي کار بياورد که متکي به حمايت خودش  باشد. لذا اگر آن ها به چنين چيزي برسند، نفوذ دشمن به طور طبيعي و با هزينه بسيار کمتري بدون برخورد با مانعي خاص انجام خواهد شد. يعني يک نفوذ به ظاهر قانوني!

برجام بهترین زمینه و بستر برای نفوذ دشمن در بدنه انقلاب است، هدف از نفوذ دشمن تغییر باورهای انقلابی مردم است. دشمن در عملیات نفوذ چهره خود را بزک کرده است،ودر این میان عده‌ای جاهلانه این موضوع را نمی‌بینند و سعی دارند نقاط ضعف دشمن را پوشانده و نقاط قوت کشور را تضعیف کنند. دشمن می‌خواهد در حوزه‌های فکری، فرهنگی، علمی و تکنولوژی نفوذ کند تا از این طریق اهداف خود را پیاده کرده و انقلاب ایران را از دورن نابود کند.

برجام يک امتحان تاريخي است و بايد بدانيم که ادبيات آمريکا چه قبل از توافق و چه بعدازآن يکسان بوده است.امروز یک فرصت تاریخی برای ارتقای فهم و باور مقاومت در کشور است؛ اما از طرفی اگر این فرصت را مغتنم نشماریم شرایط نفوذ و بستر تخریب باورهای اعتقادی و ارزشی انقلاب نیز وجود دارد.روشنگری و شفاف سازی و حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی راه مواجهه با این نفوذ اعتقادی است که انشالله در میان بدنه متدین و انقلابی، این اشراف تحلیلی و شناخت دقیق وجود دارد.

هدف نفوذ، ناکارآمدسازی نظام اسلامی و دستگاه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آن و ایجاد انحراف در مسیر آن‌هاست. به بیان دیگر در نفوذ تلاش می‌شود که دستگاه‌های مختلف نظام اسلامی با اهداف غرب هم‌سو شوند و عملاً در خدمت آن قرار گیرند. جریان نفوذ معمولاً به صورت غیرآگاهانه و مخفیانه عمل می‌کند و ممکن است عامل نفوذی با استفاده از غفلت مسئولان در نهاد و یا سازمانی دولتی یا غیردولتی نفوذ کند و سال‌ها کار خود را انجام دهد و هیچ‌ ردپایی هم از خود به‌جا نگذارد.سکان‌دار کشتی انقلاب منافذی که دشمن می‌توانند نفوذ داشته باشند را مطرح کرده و با بیان شروطی اعلام کردند که مسؤولان مواظب باشند که دشمن از ضعف‌های برجام سوء استفاده نکند. مروری بر سخنان رهبر انقلاب درخصوص نفوذ حاکی از آن است که آنچه امروز یک تهدید بحساب می آید نفوذ اعتقادی و فرهنگی و سیاسی از طریق جریان‌هایی با باورهای غلط و یا ساده انگارانه است که مقابله با این جریان تنها روشنگری می‌خواهد مفهوم کلی نامه رهبر آگاه و  باکفایت انقلاب به این معناست که همه ما به شکل متحد در راستای عدم نفوذ دشمن مطالبه داشته باشیم.

تلنگرآخر:

گاهی برخی ها جاهلانه در دام استکبار افتاده، و معبری برای  نفوذ  دشمن می شوند اما خودشان نمی دانند.لذا اگر کسی در هر جایگاهی اهداف دشمن را دنبال کند منافق بوده و نفوذی است، لذا باید مراقب نفوذ اشعث‌ها باشیم؛ اگر در کربلا مردم پشت سر امام خود حرکت می ‌کردند امام حسین(ع) و یارانشان در روز عاشورا سر بریده نمی‌شدند.جمله تاریخی امام راحل که فرمود؛ «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» سال‌ها که تبدیل به فرمول و شاخص مطمئن و خطاناپذیر برای مقابله با مستکبران و ظالمان شده است، به یقین اگر اعتقاد قلبی به این جمله امام داشته باشیم، تهدید و تحریم دشمن بی‌اثر خواهد بود.

هدف نهایی استکبار از نفوذ حذف معتمدان نظام و انقلاب است تا ازاین طریق بطور کامل نظام سیاسی ایران را تحت کنترل خود درآورند و رهبران فاسدمد نظرخود را روی کار آورند و همه اینها قرار است با لغو تحریم ها صورت گیرد.اما ایرانی ها مردمانی بسیار منطقی و متفکرانی عمیق و شطرنج بازانی بسیار ماهر هستند که بازی های سیاسی را خوب بازی می کنند. جامعه ایران مانند خانواده ای است که پدری آگاه دارد که فرزندانش می دانند که پدرشان می داند که دارد چه کاری می کند .پدر مهربانی که با بکاربردن بیش از 70 بار کلید واژه نفوذ در سخنرانی های اخیرش خطری عظیم را درک کرده و انرا گوشزد می نماید.

حرف آخر:

دشمنان نه تنها پروژه جنگ نرم و ناتوی فرهنگی را برزمین نگذاشته اند، بلکه با کلید زدن پروژه نفوذ، به دنبال این هستند که مسئولان را دچار اشتباه محاسباتی کنند.دشمن به دنبال واردات فرهنگ خود به داخل کشور است، تلاش دشمن برای نفوذ در کشور جدی است و همه باید نسبت به این موضوع دغدغه داشته باشند.بی‌شک در وضعیت کنونی بزرگان نظام و خواص باید در مقابل منافع ملی و مصالح نظام و انقلاب، مسئولانه‌تر عمل کنند و بابصیرت و آگاهی بیشتر اجازه ندهند، گفتار و رفتار آنها دشمنان و جریان نفوذی را امیدوارتر و دوستان و دلسوزان انقلاب را دغدغه‌مندتر سازد.

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان