17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    مشکلات جنسي زوجين و راهکارهاي درمان آن

گروه : علمی | ارسالی از : سبک زندگی بهداشتیپنجشنبه 5 شهریور 1394 | بازدید ها : 1530 | کد مطلب : 3082
Post Image

بي‌شک پيچيده‌ترين مخلوق خداوند بشر است و در اين بين يکي از پيچيده‌ترين دستگاه‌ها و غرايز، غريزه جنسي است که مسائل بسياري را به‌صورت خفته در خود دارد. رفتار جنسي يکي از غرايز اثرگذار است و هميشه بشر را تحت تأثير رواني و اجتماعي خود قرار مي‌دهد و تا آنجا پيش مي‌رود که رفتار جنسي بهنجار و سالم، يکي از پسنديده‌ترين و باارزش‌ترين غرايز انساني محسوب مي‌شود، زيرا شکل گيري جامعه انساني و بقاي آن براساس وجود همين غرايز است که در قالب ساختاري ارزشمند به‌نام خانواده تعريف مي‌شود.

به نقل از وبلاگ سبک زندگی بهداشتی:

مباحث جنسي يکي از موضوعاتي است که در جامعه ايراني به‌دليل فرهنگ حجب و حياي مردمان اين سرزمين، هميشه از پرداختن به آن پرهيز مي‌شود، در حالي که متعاقباً هر انساني بايد اين دانش را کسب کند ولي از گذشته‌هاي دور در خانواده‌هاي ايراني صحبت درباره مباحث جنسي يک خط قرمز تربيتي محسوب شده است.اين در حالي است که در کشورهاي توسعه يافته و پيشرفته در کلاس‌هاي درس؛ مباحث سلامت جنسي بر حسب سن، رعايت شئون فرهنگي و ديني و مقطع تحصيلي دانش آموزان آموزش داده مي‌شود تا اين افراد در بزرگسالي دانش لازم را براي يکي از کليدي‌ترين مهارت‌هاي زندگي داشته باشند؛ مهارتي که در کشور ما صحبت از آن با گره خوردن ابروهاي والدين عجين است.

بيشترين مشکل در کشور ما ،نحوه  بررسي و برخورد با مسائل و مشکلات جنسي و زناشويي است که هر کجا صحبت از روابط جنسي مي شود بايد توجه داشت که بيماري هاي جنسي با بيماري هاي جسمي متفاوت است. براي مثال فردي که  بيماري چشمي دارد در صورت عدم مراجعه به پزشک ممکن است بينايي خود را از دست دهد،يا کسي که مشکل قلبي دارد در صورت درمان نکردن بيماري اش ممکن است مرگ به سراغ وي بيايد ،حال آنکه اگر اختلالات جنسي توسط متخصص مربوطه به درستي تشخيص داده نشده و درمان نشود نه تنها خود  بيمار بلکه همسر و اطرافيان وي دچار آسيب هاي جبران ناپذيري خواهند شد.

مسائل جنسي يک غريزه  طبيعي است ،مثل غذا خوردن، که در همه انسانها وجود داشته و دارد با اين تفاوت که انسان براي رفع نياز گرسنگي با غذا خوردن ،فقط احساس سيري مي کند اما ارضاي نيازهاي جنسي  از بعد رواني و روحي موجب حس آرامش درون افراد مي شود لذا هدف از رابطه جنسي بايد براي ارضاي نيازهاي روحي باشد نه نيازهاي شهواني صرف.مشکلات جنسي بين زن و مرد از گذشته تا کنون وجود داشته اما نه به شکل امروزي.به عبارتي ميزان آگاهي افراد نسب به چگونگي رابطه زناشويي و نشانه هاي مسائل جنسي روز به روز در حال رشد  است.

در صدر اسلام افراد خيلي راحت مسائل جنسي خود را براي  دريافت راهنمايي ها و راهبردها  با ائمه مطرح مي کردند. در اسلام به ريزترين مسائل موجود در يک  رابطه  جنسي اشاره شده است،اينکه نحوه آميزش چه موقع و به چه صورت باشد بهتر است ،اينکه رفتارهاي جنسي سالم را چگونه بايد انجام داد و امثالهم.

مسئله اختلافات بين زوجين اين روزها به يک موضوع حاد در کشور تبديل شده به طوري که بسياري از آنها بدون اينکه درمان شوند به طلاق و جدايي زوجين منجر مي شوندامروزه يکي از بحران هاي اجتماعي در کشور ما طلاق است که البته عوامل متعددي در بروز آن دخيل هستند.يکي از اين عوامل مشکلات جنسي زوجين با يکديگر است.طلاق از ازدواج شروع مي شود. در حقيقت ازدواجي که بر مبنا و اساس درستي بنا نشده باشد حتما منجر به طلاق خواهد شد.

طلاق آخرين مرحله از اختلافات زناشويي به حساب نمي آيد بلکه طلاق در نيمه راه مشکلات اساسي بين زن و مرد اتفاق مي افتد و بسياري از مشکلات براي طرفين بعد از طلاق شدت مي يابد.مطمئناً افرادي که يک بار طلاق مي گيرند به راحتي نمي توانند دوباره  ازدواج کنند لذا براي انتخاب هاي بعدي خود حساسيت و دقت بيشتري به خرج مي دهند که مبادا دوباره دچار اشتباه شوند اما تحقيقات و بررسي هاي صورت گرفته نشان مي دهد 60درصد ازدواج هاي دوم و 70 درصد ازدواج هاي سوم نيز  به جدايي مي رسند.

نکته  قابل تامل اين است که افراد هميشه براي  ازدواج کردن  به دنبال همسر ايده آل خود مي گردند و هيچ گاه خود را براي همسر مناسب و ايده آل بودن آماده نمي کنند و همين امر موجب به چالش کشيده شدن ازدواج ها  مي شود. درصد بسيار کمي از افراد حاضر مي شوند هنگام ازدواج کردن خود را تغيير داده و به دنبال  آموزش و کسب مهارتهاي همسر داري  بروند.علت بسياري از طلاقها را بايد در خود فرد جستجو کرد. افرادي که خودشان علم همسر داري را بلد نيستند نه تنها در ازدواج اولشان بلکه  در تمام ازدواج هايشان دچار مشکل مي شوند .ريشه  برخي مشکلات زناشويي و طلاق  در عدم آگاهي طرفين نسبت به مسئله  ازدواج و رابطه زناشويي  قبل از ازدواج مي باشد.

http://www.resalat-news.com/Uploads/NewsPics/20150823191800211.gif

جمع بندی:

خانواده يکي از ارکان اصلي و تاثيرگذار جامعه است و حفظ کيان آن از ارزشمندترين و اساسي ترين ضرورتهاي ديني و اجتماعي تلقي مي شود.توجه به روابط جنسي از مهم ترين بخش  هاي روابط زناشويي است که کيفيت آن نه تنها سلامت فرد و خانواده را تحت تاثير قرار مي دهد بلکه موجب ارتقاي سلامت جامعه نيز مي شودموضوع سلامت خانواده و به خصوص سلامت جنسي از مسائل با اهميت در حوزه سلامت است که به دلايلي آنگونه که شايسته و بايسته است مورد توجه قرار نگرفته است.متأسفانه يکي از مهم‌ترين مسائلي که در کشور مورد غفلت قرار گرفته است، مسائل و مشکلات جنسي است؛ به‌خصوص مسائل جنسي بين همسراني است که کمتر و يا فرصت طرح موضوع پيدا نمي‌کنند، يا خجالت و حجاب‌هاي اجتماعي مانع  بيان اين مسائل مي‌شود.

متأسفانه بسياري از بحث‌ها، مشاجرات و طلاق‌ها به‌دليل زمينه‌هاي اختلال‌هاي جنسي است.شايد درصد مشخصي را در اين مورد در جامعه ايراني نتوان عنوان کرد ولي جوامع ديگر که بررسي‌هاي دقيقي دارند عددهاي قابل توجهي ذکر مي‌کنند، بنابراين نظام سلامت کشور ما نيز بايد به اين مسئله توجه ويژه‌اي کندبخشي از علل طلاق و به خصوص طلاق عاطفي، تنش‌هاي خانوادگي، انحرافات جنسي، برخي از سوءرفتارها و قتل‌ها در عدم پرداختن درست به موضوع سلامت جنسي است.توجه به کانون خانواده و مهم‌ترين رکن آن يعني سلامت جنسي در منابع و آموزه‌هاي ديني و فرهنگي ما که با جزئيات به آن پرداخته شده است بيانگر اين مهم است که نظام سلامت کشور نبايد در اين حوزه منفعل و يا بدون برنامه باشد.

کم‌ترين آسيب نابساماني جنسي و نداشتن برنامه‌هاي مبتني بر شواهد علمي براي ارائه خدمات به افراد نيازمند اعم از خدمات پيشگيرانه و يا  بهداشتي و درماني در حيطه مشکلات جنسي ، از هم پاشيدگي خانواده، انتقال عفونت‌هايي مانند ايدز، اعتياد و خشونت مي‌تواند باشد.البته ضروري است همه زوج‌ها و همسران در سراسر کشور  نگراني را از خود دور كنند، زيرا براي بسياري از مشکلاتي که گريبان زندگي مشترک آنان را مي‌گيرد و رابطه شان را دچار مشکل مي‌سازد، راه حل وجود دارد و اگر هم وجود نداشته باشد بايد به مشاور و زوج درمانگر مراجعه شود تا مشکل را براساس نياز مربوطه حل کرد.

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان