17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    بازار کاذب زمین و مسکن در سقز

گروه : اقتصادی | ارسالی از : ســـقزکوردیکشنبه 23 فروردین 1394 | بازدید ها : 1526 | کد مطلب : 2796
Post Image

بنا به گزارشهای رسیده، یک خانه در محله شاناز، با 20 میلیون پول پیش و 600 هزار تومان کرایه ماهانه قیمت گذاری شده است. با چنین پولی می شود در بالاشهر شیراز و یا نقاط مرکزی تهران مثل آزادی و انقلاب خانه اجاره نمود. واقعاً دلیل قیمتهای کاذب زمین و خانه در سقز چیست؟

وبلاگ ماد (تریبون سقز) نوشت:

1- دلیل نخست خیانت مسئولان قبلی و فعلی به منافع شهر است. در طول دهه ها اجازه بزرگ شدن طبیعی از شهر سقز گرفته شده است. حتی وقتی که قرار است شهرکی در منطقه ای در حاشیه شهر احداث شود، با خبردار شدن کارمندان نهادهایی چون شهرداری پیش از مردم عادی و خرید متعاقب زمین توسط آنان با قیمت کم، بازار مسکن و زمین همان شهرک تازه ساخت هم سر به فلک می کشد. معمولاً در شهرهای دیگر شهرک ساخته می شود تا قیمتها تعدیل شود اما در سقز داستان برعکس است.

2- دلیل دوم خوابیدن بسیاری از کار و کاسبی ها در شهر است. البته هستند کسانی که معمولاً در فضایی خیالی منکر مشکلات اقتصادی سقز هستند. ولی کسانی که دستی بر آتش دارند و در روی زمین فشارها را حس می نمایند حرف من را تایید می کنند. به دلیل بحران اقتصادی شدید سقز، درآمد بسیاری از مردم نیز افت نموده و صاحب خانه ها سعی می کنند این کاهش درآمد را با افزایش کرایه ها جبران کنند. رقمی که درابتدای نوشته عرض کردم نه دروغ است نه متعلق به تهران؛ فردی این رقم را می گوید تا با تکرار چنین رقمهایی توسط افراد دیگر این رقمها جا بیفتد. مثل کاری که جمشید بسم الله در بازار دلار تهران انجام می داد.

3- به دلیل قیمتهای کاذب خانه و زمین در شهر سقز، خرید و فروش زمین و مسکن نیز به شدت رشد کرده و سودآور شده، بنگاهها مثل قارچ سربر می آورند و هر بازنشسته ای را می بینی که در فکر تاسیس یک بنگاه معاملات است. این در حالیست که در این بازار کاذب کالایی تولید نمی شود و همه چیز بر محور حرف و شایعه استوار است. راهکار فوری که می تواند از سوی افراد متعهد مسئول اجرایی گردد، تلاش برای شهرک سازی بیشتر و بیشتر در اطراف شهر است. با این کار بازار کاذب زمین و مسکن به وضعیت عادی بر می گردد و می توان در سقز با قیمتی واقعی خانه دار و صاحب زمین شد.

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان