17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    راه دشوار زنان كارآفرین

گروه : اقتصادی | ارسالی از : وبلاگ خاتون کردچهارشنبه 6 اسفند 1393 | بازدید ها : 1246 | کد مطلب : 2610
Post Image

وقتی موضوع اشتغال و كارآفرینی زنان به میان می‌آید، تعداد زنان كارمند به ذهن متبادر می‌شود، درحالی كه بالاترین میزان اشتغال به زنان روستایی و خوداشتغال و كارآفرین شهری اختصاص دارد. موفقیت زنان كارآفرین درجوامع نه ‌تنها سبب كسب سودهای اقتصادی می‌شود، بلكه منافع اجتماعی و فرهنگی هم ایجاد می‌كنند.

به نقل از وبلاگ خاتون کرد:

كارآفرینی با همراه داشتن مفاهیمی مانند نوآوری، بهره‌گیری از فرصت‌ها، مخاطره‌پذیری و استقلال‌طلبی، موتور محركه‌ توسعه‌ اقتصادی كشورهای توسعه‌یافته و درحال توسعه است. از دلایل مهم كشورها برای توجه به مقوله كارآفرینی، تولید ثروت، توسعه تكنولوژی و اشتغال مولد است.به دنبال تحولات اجتماعی و اقتصادی در كشورهای مختلف درسال‌های اخیر، اوضاع اشتغال به شدت متحول شده و نیاز به نیروی كار به‌ویژه زنان افزایش یافته است. از این‌رو زنان برای دستیابی به موقعیت كار، پس از ارتقای سطح تحصیلات، وارد بازار كار شدند.اما وقتی موضوع اشتغال و كارآفرینی زنان به میان می‌آید، تعداد زنان كارمند به ذهن متبادر می‌شود، درحالی كه بالاترین میزان اشتغال به زنان روستایی و خوداشتغال و كارآفرین شهری اختصاص دارد. موفقیت زنان كارآفرین درجوامع نه ‌تنها سبب كسب سودهای اقتصادی می‌شود، بلكه منافع اجتماعی و فرهنگی هم ایجاد می‌كنند.


نقش زنان در توسعه در تحول همه جوامع انسانی عاملی بنیادی محسوب می‌شود و هرگونه افزایش در نرخ كارآفرینی زنان می‌تواند درنهایت به شتاب‌ درتوسعه‌ كارآفرینی منجر شود. بانوان كارآفرین همه زندگی خود را وقف كار كرده‌اند، بسیار سختكوش هستند و پشتكار آنان مثال‌زدنی است.اشتغال زنان را در نیل به تفاهم با دیگران تواناتر می‌كند، اعتماد به نفس و استقلال و قدرت تصمیم‌گیری را در آنان تقویت می‌كند و حس همكاری و مشاركت در زندگی خصوصی و خانوادگی را در آنان قوت می‌بخشد.


نقش دوگانه‌ زنان به‌عنوان كارآفرین و محور خانواده به این معناست كه آنها در مقایسه با مردان وقت كمتری برای شركت در دوره‌های آموزشی و حفظ رقابت‌پذیری خود در تجارت دارند و زنانی كه در ابتدای كارآفرینی هستند، در مقایسه با مردان بسیار بیشتر توصیه‌ها و نصیحت‌ها را از دیگر زنان كارآفرین می‌پذیرند، درحالی كه در میان مردان چنین وضعی مشاهده نمی‌شود.اكنون با توجه به نقش روبه رشد زنان در اقتصاد، شناسایی چالش‌ها و مشكلات پیش روی زنان در حوزه‌ كارآفرینی و نیز اشتغال به كار و ارائه‌ راه‌حل برای رفع این مشكلات از جمله برگزاری برنامه‌های آموزشی و كمك آموزشی با هدف گسترش كارآفرینی این قشر، تأمین اعتبار و ارائه تسهیلات لازم برای كارآفرینی، مدیریت منابع انسانی و دادن خدمات مشاوره‌ای سبب تسهیل رشد كارآفرینی زنان و افزایش قابلیت اقتصادی آنها و ارتقای فرهنگ خوداشتغالی و كارآفرینی با هدف كاهش نرخ بیكاری و كمك به رشد اقتصادی كشور و كردستان می‌شود

برگرفته از سایت آفتاب دل

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان