17

سنندج

 
116

سقز

 
16

قروه

 
34

بیجار

 
14

دهگلان

 
7

مریوان

 
5

سروآباد

 
1

بانه

 
23

کامیاران

 
19

دیواندره

 
شهرستان ها   

نمایش وبلاگهای بیجار نمایش وبلاگهای قروه نمایش وبلاگهای دهگلان نمایش وبلاگهای کامیاران نمایش وبلاگهای سنندج نمایش وبلاگهای سروآباد نمایش وبلاگهای مریوان نمایش وبلاگهای دیواندره نمایش وبلاگهای بانه نمایش وبلاگهای سقز
   نظرسنجی
به نظر شمااولویت اقتصادی ایران بعد از اجرای توافق کدام است؟
 

ورود سرمایه گذاری خارجی : (21 رای)

15.7%

عمل در چهارچوب اقتصاد مقاومتی : (98 رای)

73.1%

کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی : (15 رای)

11.2%
   عضویت در خبرنامه
نام :
عضویت
Loading

 


   گفتگو با وبلاگ نویسان

    اگر انقلاب نمی شد الان چه وضعی داشتیم

گروه : اقتصادی | ارسالی از : حماسه سازاندوشنبه 20 بهمن 1393 | بازدید ها : 1742 | کد مطلب : 2502
Post Image

یكی از ملاكهای عالمانه و منصفانه برای سنجش و ارزیابی انقلاب اسلامی مقایسه با كشورهای همطراز است. در این رابطه می توان موقعیت كنونی كشور را كه نتیجه ی دو دهه عملكرد انقلاب اسلامی است با وضعیت كشورهایی مانند مصر، پاكستان و تركیه سنجش كرد. این كشورها مسلمان هستند و با ایران، هم منطقه می باشند. از لحاظ جمعیتی كم و بیش در حد و اندازه ی ایران هستند. در یك تحقیق وسیع و دقیق و مبتنی بر آمار و اطلاعات ضروریست كه پژوهشگران جمهوری اسلامی را با این كشورها مقایسه كنند.

به نقل از وبلاگ حماسه سازان:

هر سال که از عمر پر برکت انقلاب می‌گذرد، ژرفای معارف ناب آن بیش از گذشته معلوم می‌شود و درخت تنومند استقلال و آزادی، بیش از پیش ثمر می‌بخشد. بازگشت امام عظیم‌الشأن ما به میهن اسلامی و پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ماه ۵۷، رأی تاریخی به جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ماه ۱۳۵۸، تسخیر لانه جاسوسی در ۱۲ آبان همان سال، هشت سال دفاع غرور آفرین از مرز و بوم ایران اسلامی،‌ حضور پرشور در پای صندوق‌های انتخابات، حماسه تاریخی نهم دی و... همه و همه برگه‌هایی از کتاب قطور حماسه‌های ملت ایران است.سی و شش سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و ایران مشکلات و موانع زیادی را تا به الان پشت سر گذاشته است که بی شک با تمام این وجود به دستاوردها و پیشرفت هایی نسبت به قبل از انقلاب دست یافته است اما برخی مدعی هستند که قبل از انقلاب وضع مردم بهتر بوده است و از خود سوال می کنند که چرا انقلاب کردیم؟انقلاب اسلامی برای ملت چه کارهایی کرده است؟ اگر انقلاب نمی شد وضعیت اقتصادی مردم بهتر از حالا بود؟

آن چیزی که باعث شد مردم ایران تمام قد دربرابر اقدامات و جنایات رژیم شاهنشاه قد علم کنند و انقلاب شکوهمند اسلامی را پایه ریزی کنند عملکرد دولتمردان رژیم پهلوی و یکسری عوامل بود که در وقوع حركت انقلابی مردم ایران تاثیربسزایی داشت.خاندان پهلوی به منظور از بین بردن فرهنگ اسلامی در کشور سعی میکردند هزینه های گزافی از اموال و منابع این ملت ستمدیده فرهنگ شاهنشاهی را صرف جشن های ۲۵۰۰ساله کنند و هم با بدترین شکل فساد و فحشا کنند. وی تاریخ هجری را به تاریخ شاهنشاهی تبدیل کرد و با این اقدام در صدد محو کردن دین از جامعه اسلامی ایران برآمد.حال میخواهیم در این مقاله به این سوالات جواب دهیم که انقلاب اسلامی برای ملت چه کارهایی کرده است؟

خدمت سیاسی انقلاب برای ملت

یکی از امتیازات در هرکشوری رسیدن به استقلال و آزادی است که حکومت شاهنشاهی از این امر مستثنی بود لذا علت اصلی عقب ماندگی و بدبختی مردم مسلمان جهان در آن دوران سرسپردگی و وابستگی به کشورهای غربی از جمله امریکا بودکه غرب و به ویژه امریکا با منابع اقتصادی ما کشورمان را به صورت مستعمره در آورده بود به طوری که در هیچ موردی ما به خود متکی نبودیم اما مردم انقلابی ما تصمیم گرفتند با همتی مردانه در برابر استعمار ستیزی ها و وابستگی ها قدم علم کنند و خودشان برای خودشان فکر کنند و تصمیم بگیرند و تا به حالا هیچ چیز به اندازه پیروزی انقلاب اسلامی نتوانسته است باعث تحقیر امریکا شود.

 تأسيس نظام مردم سالاري ديني در ايران و موفقيت در تلفيق دين و سياست يکي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي ايران است که از جمله نتايج و ثمره هاي مثبت آن، تحکيم نقش و جايگاه مردم در حوزه ي سياست است.

تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران، اين تصور بر دنيا حاکم بود که دين مربوط به حوزه ي فرديات است و ناتوان از شکل دهي و اداره ي تحولات سياسي اجتماعي است. به عبارت ديگر، تصور بر آن بود که گرچه ممکن است دين بتواند امور فردي را مديريت کند اما نمي تواند در اداره ي جامعه موفق باشد و اساسا دين را امري مربوط به حوزه ي فردي مي دانستند و نقشي سياسي اجتماعي براي آن قائل نبودند. از سوي ديگر، اين تصور نيز بردنيا حاکم بود که لازمه ي مردم سالار بودن، حذف خداوند و دين از عرصه ي زندگي است. به عبارت ديگر، اينگونه تبليغ مي شد که لازمه ي مردم سالار بودن و نقش سياسي اجتماعي براي مردم قائل شدن، حذف خداپايگي از زندگي، بويژه در حوزه سياست، است.
تکيه و تأکيد نظام اسلامي به حضور مردم در صحنه و مشارکت آنان در زمينه هاي مختلف، از همان ابتداي پيروزي انقلاب، نقطه قوت انقلاب اسلامي و ضامني براي عبور موفق آن از صحنه هاي مختلف بوده است و از همين رهگذر است که مردم احساس مي کنند که در نظام اسلامي داراي جايگاهي واقعي هستند و از اين جهت، کسي نمي تواند جمهوري اسلامي را به ديکتاتوري و بسته بودن عرصه ي مشارکت مردمي در آن متهم کند. کما اينکه 8 سال جنگ تحميلي جز با تکيه بر نيروي الهي عظيم نهفته در آحاد مردم ميسر نبود، عبور از غائله 18 تير جز با حضور انقلابي و بموقع مردم در صحنه امکان پذير نبود، تداوم 8 ماه فتنه در سال88 نيز تنها با حضور حماسي مردم در 9 دي بود که بساط اهل فتنه را از هم پاشيد و در شرايط کنوني نيز، که به تعبير مقام معظم رهبري در حساس ترين مرحله تاريخ يا پيچ تاريخي قرار داريم، همين تأکيد و توجه به ظرفيت ها و نيروي نهفته در مردم از يک سو و تقويت اين ظرفيت ها از سوي ديگر است که مي تواند سرنوشت و آينده روشن تري را براي کشور رقم بزند.

در حالي که در رژيم پهلوي مردم فاقد نقشي واقعي و تعيين کننده بودند، با پيروزي انقلاب و حتي در جريان مبارزات انقلاب،‌اين مردم هستند که موتور محرکه اصلي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي را تشکيل مي دهند. دقت در اين بخش از سخنان محمدرضا شاه پهلوي که در مصاحبه با اوريانا فالاچي گفته است، بخوبي نوع نگاه رژيم شاه به مردم را نشان مي دهد. شاه در آنجا گفت که در مملکتي که بيش از سه چهارم آن سواد خواندن و نوشتن ندارند، بهترين شيوه ي حکومت،‌سرسخت ترين ديکتاتوري هاست. يا اينکه ايرواند آبراهاميان، استاد ايراني الاصل دانشگاه هاي امريکا، ارتش،‌دربار و بوروکراسي را سه پايه ي اصلي رژيم شاه مي داند. يعني ملاحظه مي شود که اساسا مردم در رژيم پهلوي فاقد نقش و جايگاه درخور و تعيين کننده اي هستند. از درون اينگونه شرايطي انقلاب اسلامي در ايران متولد مي شود و با ارئه ي الگويي موفق از تلفيق دين و سياست، نه تنها به ادعاي معتقدان به جدايي دين از سياست مهر باطل مي زند و به دين باوران نوعي اعتماد بنفس و روحيه ي خوداتکايي مي دهد،‌ بلکه با تعيين نقشي اساسي و بي بديل براي مردم در حوزه ي سياست نشان مي دهد که از هرگونه ديکتاتوري مبراست و مي توان در عين خدا محور بودن، براي مردم نيز نقش و جايگاه درخوري قائل بود و اتفاقا موفق نيز بود.

خدمت فرهنگی انقلاب

در حکومت ظالم پهلوی با وجود رواج ارزش های غربی در بین مردم هویت اسلامی زن مسلمان ایرانی مورد تهدید واقع شده بود . در جامعه فرهنگ برهنگی و بی حیایی زنان در جامعه رواج یافته بود و از فعالیت اجتماعی زنان هم خبری نبود پس از انقلاب اسلامی جایگاه واقعی زنان در خانه و اجتماع مشخص شد و زنان درزمینه های مختلف به فعالیت پرداختند .

در زمان حکومت منحوس پهلوی عده ی خاصی از مردم حق رفتن به مدرسه و کسب تحصیل را داشتند و این باعث تبعیض بین مردم میشد به طوری که یک عده ای از مردم تحصیلکرده و عده ی زیادی از هم از داشتن علم و دانش محروم بودنداما پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل با صدور فرمانی مبنی بر تاسیس نهضت سواد اموزی با این معضل مقابله کردند و با این اقدام هر ساله بیش از صد هزار متر مربع به فضای آموزشی کشور اضافه میشد و هم اکنون شاهد پیروزی های نخبگان ایران در رشته های مختلف در سطوح جهان هستیم.اما در زمان انقلاب اسلامی ایران ورق کاملا برگشت و رشد علم و حضور فعال کشور در عرصه های علمی به یکی از افتخارات غرور آفرین جمهوری اسلامی ایران بدل گشت و خوشبختانه پیشرفت کشور در زمینه علمی بقدری با سرعت انجام شده است كه تا سال ۱۳۹۳ بیش از ۲۷۱۹۶ اختراع در کشور ثبت شده است، همچنین پژوهشگران ایرانی از نظر پژوهشی با ثبت ۸۵۱۳ مقاله علمی، در ردیف شانزدهم تولید علم و در زمره دانشمندان و پژوهشگران ممتاز جهان قرار گرفته اند.

خدمت اقتصادی انقلاب

در بین مردم ایران هستند افرادی که معتقدند اگر ما انقلاب نمی کردیم الان پیشرفته تر بودیم؟! منظور این افراد از پیشرفتگی ،پیشرفت اقتصادی است اما آیا ما نسبت به قبل از انقلاب با وجود استقلال و عدم وابستگی به غرب پیشرفت نداشته ایم؟!آیا ما صرفا برای رهایی از مشکلات اقتصادی انقلاب کردیم یا هدف دیگری داشتیم؟!آیا ایران قبل از انقلاب در مقایسه با ایران بعد از انقلاب که با دشمنی ها و توطئه ها و فشارهای داخلی و خارجی زیادی مواجه است می توانست به پیشرفت اندکی دست پیدا کند؟! و آیا اصلا رژیم منحوس پهلوی با توجه به اینکه زیر سلطه کشوری مثل آمریکا قرار داشت به پیشرفتی هم دست پیدا کرده بود؟!

یکی از مولفه های مهم برای پیشرفت در هر کشوری برخورداری از یک اقتصاد سالم ،دوری از اقتصاد تک محوری ،مقابله با فساد دولتمردان ،میدان دادن به مردم در مشارکت برای ساخت کشور است که باید دید آیا همچین اتفاقاتی در حکومت پهلوی افتاده بود یا خیر؟!مردم برای مقایسه قبل از انقلاب و بعد از انقلاب کافیست تا کمی تامل کنند ولی کسانی که بر این توهم باقی ماندن که اگر انقلاب نمیکردیم پیشرفته تر بودیم سخت در اشتباهند. شاید حرف آنها مبنی بر اینکه قبل از انقلاب چیزی به اسم تورم وجود نداشته است درست باشد اما در مقابلش در آمدها هم کم بود و مردم به اندازه حالا ریخت و پاش و چشم و هم چشمی نداشتند.اگر قبل از انقلاب رفتن به دانشگاه بدون کنکور بود اما در مقابلش زنان محجبه حق رفتن به دانشگاه نداشتند و استفاده از چادر برای آنان ممنوع بود و در ضمن قشر خاصی حق رفتن به دانشگاه را داشتند.اگرقبل از انقلاب نان سنگک ۳ریال و سکه ۸۰ تومان و بنزین ۶ ریال بود و الان قیمت آنها چندین برابر شده است این مقایسه نابه جایی است چرا که این مقایسه مانند مقایسه زمان ناصرالدین شاه با حکومت پهلوی است ثانیا چرا برخی افراد وضع رفاه مردم را در قبل از انقلاب با بعد از انقلاب مقایسه نمی کنند، بر اساس آمار بانک جهانی، ۴۶ درصد مردم ایران در سال ۱۳۵۶ زیر خط فقر بودند ؛ اما این رقم در سال ۱۳۹۲ به ۳۰ درصد کاهش یافته یعنی بیش از ۸/۲ برابر وضعیت رفاه جامعه بهتر شده است؛

مردم! با این اوصاف واقعا اگر انقلاب نمی کردید الان در کشور پیشرفته تری بودید!؟شایسته نیست که ما بخاطر یکسری مشکلات اقتصادی به این روز بیفتیم که انقلاب را مایۀ پسرفت معیشت و رشد کشور بدانیم. انقلاب اسلامی فرصتی برای بیعت مجدد مردم با آرمان‌های انقلاب و اعلام حضور آنان در دفاع از اصول و ارزش‌های انقلاب است چراکه هرسال تبلیغاتی از سوی رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب مبنی بر ناامیدی مردم از انقلاب، دلسرد شدن و بی‌تفاوت شدن آنان نسبت به ارزش‌های انقلاب مطرح می‌شوددرشرایطی انقلاب اسلامی ملت ایران سالهای دهه چهارم را پیروزمندانه سپری می کند که  به الگویی چشم گیر برای قیامهای حق طلبانه معاصر دنیا تبدیل و انقلابهای اسلامی ملل دنیا را راهبری می کند.


معمولاً آحاد مردم كه برای پیروزی انقلاب اسلامی رنجها و زحمات زیادی را متحمل شده اند، آثار و نتایج انقلاب اسلامی را با ملاك اهداف و نیازهای خود می سنجند كه در این صورت - به دلایلی كه در سطور و صفحات قبل ذكر شد این اهداف و نیازها چنانكه باید و شاید محقق نشده اند، لذا این مدعا قابل طرح است كه از زاویه این ملاك، مردم نمره بالنسبه پائینی به آثار و نتایج انقلاب می دهند.

از سوی دیگر دولت كه طبق قانون اساسی مكلف به تحقق اهداف انقلاب اسلامی است، عملكرد خود را با توجه به امكانات مادی كه در اختیار داشته می سنجد و نظر به تنگناها و مشكلاتی كه از این بابت وجود داشته، قاعدتاً نمره بالایی به خودش می دهد و آثار و نتایج انقلاب را عمدتاً خوب و بالا ارزیابی می نماید.بنابر این دولت و ملت به دلیل تفاوت ملاك، ارزیابیهای مخالفی از آثار و نتایج انقلاب اسلامی می كنند كه همین امر می تواند موجب انشقاق و تكدر رابطه ی این دو قطب مهم نظام شده و فوق العاده آسیب زا باشد. با توجه به این امر باید گفت كه بررسی و ارزیابی آثار و نتایج انقلاب اسلامی از این نظر امری بسیار لازم و ضروری است كه باید درست تحقیق شده و درست تبلیغ شود.

بنابراین در قدم نخست شایسته است ملاكی عالمانه و منصفانه فراهم كنیم و این چیزی نیست جز آنكه برای ارزیابی آثار و نتایج انقلاب اسلامی، بطور توأمان از هر دو ملاك، یعنی اهداف و امكانات استفاده كنیم. تبلیغ نتایج چنین تحقیقی می تواند تا حد زیادی موجب تقرب و بسط روابط دولت و ملت شده به ایجاد ثبات و رفع بحران و تنش یاری كند. اگر دولت و ملت هر كدام فقط به ملاكهای خودشان بسنده كنند تفرقه و تشتت زیادی قابل پیش بینی است.

برای مثال آحاد ملت با توجه به نیازهایشان، خیلی فوری و آنی خواهان مسكن، كار، بهداشت، تغذیه، امنیت، عزت و عفت هستند، این طبیعت نیازهای انسان است كه باید سریعاً اشباع شوند. اما از طرف دیگر دولت با توجه به كمبودها و مشكلات مادی ممكن است بگوید برای اشباع این نیازها و تحقق این اهداف در سطح عمومی پنجاه سال وقت نیاز است. این هم می تواند منطقی باشد اما نوشداروی بعد از مرگ است. اما اگر ملاك تلفیقی مورد قبول واقع شود از یك سو ملت تلاش می كند همه ی توانهای بالقوه ی خود را بالفعل كند و از سوی دیگر تا حد ممكن نیازها را محدود كرده و به تأخیر بیندازد. دولت نیز تلاش می كند ضمن توزیع عادلانه ی امكانات محدود، اعتماد و مشاركت عمومی را جلب كرده و برای افزایش تولید و بالفعل كردن امكانات بالقوه تلاش بیشتری بعمل آورد.

انقلاب اسلامی ملت ایران تبلور اسلام ناب محمدی است که مانند امواجی مرزها را در نوردیده و پرتو امواج آزادی بخشش را در فراسوی جهان شاهدیم .قلبهای ملتها بویژه نسل جدید جوانان با انقلاب اسلامی ایران همراه است که جلوه های زیبای دل سپرده گی را  با وجود سانسورهای  اعمال شده از سوی مافیای رسانه ، اما هر چشم منصفی به روشنی میبیند .درحالی دنیای استکبار پروژه پیچیده تسلط بر سرمایه های مادی دنیا را با تسخیر افکار عمومی طراحی و تدوین نموده بود که ظهور انقلاب اسلامی ایران استراتژی شیطانی استکباری را با درایت امام روح الله ، به یک نقشه ی شکست خورده تبدیل ساخت.

با تورق تاریخ انقلاب اسلامی ایران دلایل دشمنی های ناجوانمردانه  و بی حد و حصر زیاده خواهان داخلی و خارجی رخ می نماید که تبیین آزادی و عدالت واقعی براساس آموزه های الهی ،مهم ترین هدف راهبردی انقلاب اسلامی بشمار می رود که تنها به چهار دهه پیش باز نمی گردد چراکه جانشین شایسته حضرت امام خمینی (ره) پرچم داری قافله عشق و بصیرت را به دست دارد.حضرت امام خامنه ای با دور اندیشی مثال زدنی در حالی شعارها و اهداف انقلاب اسلامی را تبیین و مهندسی می کند که به استراتژیستهای کانونهای تصمیم ساز دنیای غرب ، هرکلام حضرت ایشان را مهر بطلانی بر تمامی بافته های پرهزینه خود می دانند .

 یکی از شعارهای انقلاب اسلامی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که امروز نیز همچنان به شعار عدم وابستگی و استقلال نیاز داریم چرا که امروز در حوزه استقلال سیاسی می‌توانیم بگوییم که قدرتمند هستیم، دستاوردهای بسیاری رابه دست آورده‌ایم و به راحتی می‌توانیم ادعا کنیم که جزء مستقل‌ترین کشورهای دنیا هستیم اما باید در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نیز تلاش مضاعف داشته باشیم تا این استقلال تجلی پیدا کند.اگر مشابه استقلال که در عرصه سیاسی داریم، در عرصه فرهنگی و اقتصادی بیشتر کار کرده بودیم امروز تحریم‌ها به این صورت کاربرد نداشت بنابراین این فرصتی که باید به آن توجه کنیم آن است که در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی نیز در این زمینه تلاش کنیم چرا که نسل امروز که انقلاب را درک نکردند امروز این شعارها برای آنان اهمیت دارد چرا که برخواسته از فطرت انسان هاست و نسل امروز از این امر استقبال می‌کنند.

بیداری اسلامی ‌و روح استکبارستیزی مسلمانان در جهان اسلام نشان از گسترش و فراگیری پیام انقلاب اسلامی دارد. پیام مقام‌معظم‌ رهبری به جوانان اروپا و آمریکا و تأثیرات ژرف آن در عرصه جهانی، ‌نشان از جایگاه اسلام و انقلاب دارد. آری، ‌راه همان راه است. ملت ایران به خوبی می‌داند که دشمنان انقلاب و اسلام، به ویژه آمریکای جنایتکار لحظه‌ای از دشمنی خود دست برنداشته‌اند و با سلاح تهدید و تحریم می‌کوشند تا در عزم استوار ملت ایران خلل وارد کنند که ان شاء الله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر بر این پندارها خط بطلان خواهد کشید.

انقلاب اسلامی یک حرکت آنی و در زمان بسیار کوتاه نبود، بلکه به معنای واقعی، انقلابی عظیم بود که تعاریف انقلاب در حوزه نظری را به‌تمامی معنا کرد و به آن مصداق بخشید. انقلاب اسلامی برای پیروزی و رسیدن به 22 بهمن 57 حداقل 15 سال مبارزه پر فراز و فرود با پشتوانه‌ای یک‌قرنه را پشت‌سر گذاشت. مردم ایران در سال‌های 56 و 57 که آتشفشان انقلاب، پرتلاطم‌تر از هر زمان دیگری فوران کرده بود، شناخت کاملی از آن پیشینه داشتند و به‌خوبی به ارزش آنچه که در حال وقوع بود، واقف بودند. چون مردم ایران مسلمان بودند و به‌حسب مسلمان بودن، می‌دانستند باید علیه طاغوت و هر چه با آن ارتباط دارد، قیام کنند، انقلاب با سرشت وجودی و اعتقادی و وجه انسانی آن‌ها آمیخته شده بود. این ویژگی اصل و اصیل با پیروزی انقلاب سر نیامد و به‌سبب خصیصه سرشتی‌اش امتداد یافت و مردم ایران بر اساس آن، سال‌های پس از انقلاب را با همه مشکلات و معضلاتش، سپری کردند تا به زمان حاضر رسیدند. دشمن با شناخت نسبی از رفتار مردم ایران به «سرشت‌زدایی» روی آورد و بنا بر تشخیصش، در شاخه‌ای از آن، سختگیری و در مضیقه گذاشتن مردم را به اجرا گذاشت. اعمال تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی، نماد برجسته این کینه‌جویی است. مردم نیز کاملاً از این حرکت دشمنانه آگاهند و مشکلات و سختی‌ها را با تمام وجود لمس می‌کنند؛ اما بر اساس سرشت پیش‌گفته با آن مواجه می‌شوند که نتیجه آن در تنفر بیشتر از دشمن و افزایش راسخیت در انتخاب الهی‌شان است. آنچه که شیرینی و حقانیت این واژگان و تلخی و آتش سوزان آن را در جان دوستان و دشمنان انقلاب می‌نشاند و یکی را سربلند و دیگری را خوار می‌کند، عظمت حضور مردم در نمایش اقتدار عظیم ایرانیان در فردا است.


فردا 22 بهمن 1393 محل تلاقی اتمام 36 سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و شروع 37 سالگی این انقلاب است که در 22 بهمن 1357 ریشه دارد. به لطف الهی فردا مردم ایران در مناطق مختلف برای بزرگداشت انقلابشان مشتاقانه و متعهدانه همچون سیلی خروشان در خیابان‌های جغرافیای ایران جاری می‌شوند تا برای سی‌وهفتمین بار ذهن جهانیان را با این پرسش مهم درگیر کنند که چرا مردم ایران هر سال اینچنین سالگرد انقلابشان را بزرگ می‌دارند و در طول سال‌های متمادی با وجود مشکلات ناشی از دشمنی‌های دشمنان، محکم و باصلابت پای انقلاب ایستاده‌اند؟ این پرسش سه پاسخ تفصیلی، مختصر و بسیار کوتاه دارد که در ذیل در چند سطر به پاسخ سوم پرداخته می‌شود.

در سالگرد جشن انقلاب اسلامی حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضربه‌ای را بر این بافته‌های دشمن می‌زند.  ۲۲ بهمن هرسال پیام‌های ویژه و خاصی را دارد که در مقطعی که اکنون در آن قرار داریم شاهد ادامه مذاکرات هسته‌ای و از آن طرف تهدیدات دشمن برای تداوم تحریم‌ها هستیم که حضور پرشکوه مردم در ۲۲ بهمن این پیام را به دنیا خواهد داد که مردم با این تهدیدات نه تنها تغییری در آرمان‌ها و اصول خود به وجود نمی‌آورند، بلکه پای انقلاب خود ایستاده‌اند و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه‌های مختلف حفظ می‌کنند.

مردم با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان می‌دهند که در پای انقلاب ایستاده‌اند و فناوری هسته‌ای را حق خود می‌دانند و از مذاکره‌کنندگان نیز خواستارند که به حفظ دستاوردهای انقلاب بپردازد چرا که ملت ایران هیچگاه به واسطه تحریم‌ها و تهدید‌ها از مواضع و اصول خود عقب‌نشینی نکرده و نمی‌کند و پاسخ تحقیرهایی که دشمن در ذهنش تصمیم دارد تا آن را روا بدارد را در ۲۲ بهمن خواهد داد. مهمترین پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که آنان زنده و پرنشاط در پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و ما هر ساله شاهد حضور نسل‌های مختلف در انقلاب هستیم که این مختص به قشر خاصی نیست و افرادی که حضور پرشکوه مردم را از همه اقشار مختلف جامعه می‌بینند که این حرف همه آحاد مردم و اکثریت جامعه ایرانی است.

 

اشتراک گذاری این مطلب :

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردستان وب نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
ایمیل *
نظر

کد امنیتی
 
   

   مـطالـب

   حمایت از ما
کردستان وب
   تبلیغات

ADS

ADS

ADS

   آمار بازدیدکنندگان